Přeskočit na obsah
Domů » Zhodnocení akcií za dva měsíce o 40%

Zhodnocení akcií za dva měsíce o 40%

Akcie obchodování

Už delší dobu (roky) tvrdím, že investovat do akcií by měl každý rozumný člověk sám. V případě, že investujete do akcií přes bankovní instituce, tak je třeba si uvědomit, že banka Vám zhodnotí Vaše peníze řádově v procentech (2-5%) ročně! Jenže v případě přímého investování do firemních akcií, můžete zhodnotit své prostředky o několik desítek či stovek procent. Samozřejmě chápu, že většina lidí neví, jak a kde investovat do akcií. A navíc se pak rozhodnout, do které společnosti se vyplatí investovat (nakoupit akcie).

Od té doby co využívám Revolut a je tam možné nakupovat akcie, tak používám zejména tento druh investování (tj. bez poplatku). Dříve jsem nakupoval přes Fio banku, Derigo, aj.

Aktualizace článku dne 2.9.2020 a nynější zhodnocení:

 • Amazon + 104%
 • Apple + 109%
 • Ethereum (ETH) + 308%
 • Zlato (XAU) + 15%

Aktualizace článku dne 30.7.2020 a nynější zhodnocení:

 • Amazon + 84%
 • Apple + 54%
 • Ethereum (ETH) + 123%
 • Zlato (XAU) + 14%

Dne 13.3.2020 jsem nakoupil akcie společnosti Apple a Amazon. K dnešnímu dni (26.5.2020), což jsou cca dva měsíce od nákupu je zhodnocení následující:

 • Amazon + 41%
 • Apple + 23% (plus vyplacená dividena 15.5.2020)

O den dříve tedy 12.3.2020 jsem nakoupil zlato a ETH kryptoměnu (taktéž přes Revolut). Zisk k dnešnímu dni:

 • Ethereum (ETH) + 50%
 • Zlato (XAU) + 13%

Ještě uvedu srovnání s projektem Kelta, kde jsem zkusil investici, ale zhodnocení za celé období (tři měsíce) činilo cca 2,75%. Opět se mi potvrdilo, že investovat na přímo je daleko výnosnější nežli přes třetí platformy. Na poplatcích, které jsem musel uhradit ze zisků a převodů oni vydělali těch desítek procent, nikoliv já. Takže rozumíte tomu, pokud budete využívat a investovat přes třetí subjekty, nikdy nevyděláte desítky procent, ale pouze ty jednotlivé procenta. Už se mi to potvrdilo na více investicích.

Samozřejmě zítra mohou být údaje zcela jiné. Zejména u akcií je třeba se dívat na delší horizont (5, 10 let a více). Navíc sdílím názor většinu ekonomů, že nás teprve čeká na akciových trzích dno, které pravděpodobně přijde během 6-12 měsíců… Bude se to odvíjet od restartu ekonomiky po koronaviru a také či na podzim/zima nepřijde další vlna. Pokud se tak stane a bude ta vlna daleko horší, nežli jsme zažili nyní, tak se dle mého názoru trhy zcela zhroutí.

Současnou situaci centrální banky podchytili docela dobře, začali pumpovat do ekonomiky stovky miliard v USA až desítky biliónů korun. Každopádně i tak spousty firem celosvětově zkrachuje, tím ze zvýší nezaměstnanost… a dopad může být o pár měsíců později. Uvidíme, musíme myslet pozitivně nicméně jak se říká očekávej vždy to nejlepší, ale počítej s nejhorším 🙂

Naopak kryptoměny vidím pozitivně, tam bych očekával růst. Zlato taktéž – to už říkám dva roky zpětně, co centrální banky ve světě nakupují na sklady tuny a tuny zlata (mimo ČR, která se zbavila téměř všech zásob – no comment). Hodně se mluví o novém dolaru (USN – United States Note), který by měl opět být podložený zlatem, případně jinými komoditami. Vydávat ho bude přímo Ministerstvo financí Spojených států amerických, nikoliv FED (federální rezervní fond). Další země by tento nový zlatý standard měli následovat. A to ve zcela novém finančním systému – tzv. kvantovém. Starý (SWIFT) systém by měl být odstaven a nahrazen novým, přehledným, bezpečným. Tyto kroky se již připravují roky. Tak se nechejme překvapit, kdy ten den nastane.

Líbí se Vám článek? Podpořte nás.