Přeskočit na obsah
Domů » Wise recenze: ušetřete na převodech do zahraničí nemalé částky

Wise recenze: ušetřete na převodech do zahraničí nemalé částky

Wise recenze

Převody peněz do zahraničí skrývají vysoké poplatky. Někdy je až překvapující, jak vysoký poplatek si některé banky účtují. Především pokud podnikáte a máte zahraniční klienty, musíte poplatky za převod do České republiky, nebo naopak do zahraničí řešit stále. Stejně tak v případě e-shopu. Často se kvůli tomu může zakázka nebo zboží prodražit – a přitom úplně zbytečně. Veškeré starosti s poplatky za převody peněz můžete pustit z hlavy, protože Wise je překvapivě jednoduchým řešením.

Díky službě Wise můžete dosáhnout nejen lepšího kurzu při převodu peněz, ale také mnohem nižšího poplatku za transakci. Ve výsledku tak ušetříte zajímavé částky.

Wise: revoluce v zahraničních transakcích

Rozhodně se nejedná o žádnou novinku. Služba Wise má svou historii, dřív jste ji mohli znát pod názvem TransferWise. Na trhu působí už od roku 2011 a stojí za ní významní investoři. Jde o jeden z nejhodnotnějších startupů v Evropě s hodnotou více než 3,5 miliard dolarů. Využít Wise mohou jak fyzické osoby, tak firmy. Oblíbenost služby stále narůstá, a to jak mezi soukromými osobami, tak především firmami, které díky Wise ušetří mnohem víc.

Jaké jsou hlavní výhody Wise?

Pokud jste si ještě nezaložili na Wise účet, rozhodně byste to měli ihned napravit a začít šetřit na zahraničních transakcích. Wise účet funguje naprosto jednoduše a naučí se s ním každý. Nepotřebujete žádné speciální znalosti z oblasti bankovnictví, ekonomiky nebo dokonce technických záležitostí. Služba je navržena opravdu pro každého a používání je snadné, uživatelsky velmi příjemné.

Chci založit Wise účet a ušetřit

  • 8krát levnější mezinárodní transakce než v případě využití klasické banky. Výhodnější kurz a nízký transakční poplatek. Kolik ušetříte si můžete spočítat v online kalkulačce Wise. Průměrně je poplatek v rozmezí 0,5 až 1 %.
  • Žádné starosti, i Wise podléhá regulacím České národní banky a musí splňovat akreditace, stejně jako u dalších bank v zemích, kde působí. Nehrozí tady žádné riziko podvodu nebo nekalého jednání.
  • Rychlost je to, co Wise odlišuje od ostatních bank – kromě výhodnějšího poplatku a lepšího kurzu. Více než 30 % transakcí uskutečněných přes Wise se provede okamžitě, 53 % převodů dorazí do hodiny a přes 81 % proběhne nejpozději do 24 hodin. Bankám to někdy trvá i 3 dny, tedy 72 hodin a déle.
  • Pokrytí téměř všude, kde si vzpomenete. Wise vám umožňuje otevřít si účty ve více než 50 různých měnách.
  • Žádné zbytečné poplatky, například za vedení účtu, za zřízení účtu a podobně.

Platební karta Wise je další benefit

Ke svému účtu můžete získat také platební debetní kartu. Můžete s ní bez problému platit kdekoli v České republice i jinde ve světě, stejně jako s kartou Visa nebo MasterCard. Výhodou jsou lepší poplatky i kurzy než v případě klasické banky. Funguje ve více než 200 zemích a můžete ji používat s Apple Pay nebo Google Pay. Každý měsíc máte 2 výběry z bankomatu zdarma.

Vše pohodlně obsloužíte s mobilní aplikací

Své účty a transakce můžete pohodlně zadávat odkudkoli a kdykoli. Wise má samozřejmě webovou aplikaci, která vypadá skoro jako každé jiné online bankovnictví. Kromě toho si ale můžete stáhnout bezpečnou aplikaci přímo na váš chytrý telefon. Využít ji můžete na iOS i Androidu. Navíc si nemusíte dělat starosti s bezpečností, funguje tady dvoufázové ověření pomocí PIN kódu a SMS zprávy.

FAQ - Časté otázky ke službě Wise

Nic výjimečného k otevření účtu Wise nepotřebujete. Bude vám stačit vyplnit jméno, datum narození a zemi, ve které máte trvalé bydliště. A následně doložíte kopii osobního dokladu, ideálně cestovního pasu.

Minimální částka, kterou můžete pomocí Wise převést se liší podle měny. Je to 5 Kč, 1 USD, 1 GBP a 1 EUR. Naopak maximální částka je až 25 000 000 korun. Samozřejmě musí ale transakce splňovat také podmínky banky, ty se mohou v různých zemích lišit.

Samozřejmě, výhodné to je zejména pokud hodně cestujete. Můžete využívat lepší kurzy v různých měnách, podle toho, kde zrovna budete. Využít můžete u jednoho multiměnového účtu více než 50 měn – to už je významný benefit. Navíc nic neplatíte za vedení účtu.

Určitě ne. Pouze podle zákona je nutné u plateb větších než 1000 EUR uvést osobní doklad pro kontrolu a zaznamenání identity. Jedná se o zákon proti praní špinavých peněz.

Nepanikařte a kartu si co nejrychleji jednoduše zablokujte v online webové aplikaci Wise nebo přímo v aplikaci pro chytré telefony. Platební karta se potom ihned zablokuje a stává se naprosto bezcennou, takže nehrozí nevyžádané transakce.

Službu Wise, původně TransferWise používám pro firemní i soukromé účely. Ušetří nám to na převodech měn spousty peněz.