Přeskočit na obsah
Domů » Wirex: pohodlné platby kartou a cashback až 2% v kryptoměně

Wirex: pohodlné platby kartou a cashback až 2% v kryptoměně

Wirex recenze - cashback 0,5 % v bitcoinu

Zaplatit pomocí kryptoměn je stále rozšířenější možnost. Bohužel ale není zdaleka všude. Nicméně s novým řešením služby Wirex je dnes možné zaplatit bitcoiny, litecoiny nebo dalšími kryptoměnami všude, kde berou klasické platební karty. Britský start-up Wirex nabízí ve spolupráci s Visa zprostředkování transakce kryptoměnami přes standardní platební bránu, navíc s cashbackem až 2% a dalšími výhodami.

Jak Wirex funguje?

Způsob fungování služby Wirex je poměrně jednoduchý. Uživatelským prostředím je v tomto případě opět aplikace (mobilní nebo webová), kde máte kryptoměnovou peněženku a klasickou debetní kartu s různými měnami, a to CZK (Czech Koruna), EUR (Euro), GPB (British Pound), USD (US Dollar), CAD (Canadian Dollar), HUF (Hungarian Forint), PLN (Polish Złoty), RON (Romanian Leu) a HRK (Croatian Kuna). Naopak kryptoměnu můžete vést v BTC (bitcoinech), ETH (ethereum), LTC (litecoinech), XRP (ripple) nebo Nano, Waves, Stellar Lumens, Dai, případně WXT (Wirex Token). Vše probíhá tak, že si okamžitě převádíte prostředky mezi kryptoměnovým účtem a klasickým účtem spojeným s platební kartou.

Objednat Wirex platební kartu

Poté jednoduše v obchodě přiložíte svou platební Wirex kartu a zaplatíte velmi výhodným kurzem. Standardně má Wirex mnohem lepší kurzy než klasické banky. Rozdíl může dělat až 0,22 centů na jednom Euru. Pokud platíte v ČR, tak můžete platit v českých korunách, případně v jiných měnách ba dokonce v kryptoměnách. Podobně je možné platit také na internetu jako s běžnou kartou. Platební karta Wirex tak nepředstavuje žádné omezení.

TIP: Wirex platební karta ale nabízí i další výhody. Velkou výhodou je výběr z jakéhokoli bankomatu. Jednoduše přiložíte kartu a vyberete si libovolnou částku, a to kdekoli na světě. Opět je tady nejen lepší kurz. Do částky £400 (cca 12 000 Kč) / měs. jsou výběry bez poplatku, po té poplatek 2%.

Placení s kartou a cashback až 2% z částky

Platit můžete s Wirex kartou stejně, jako s jakoukoli jinou platební kartou. Zaplatíte v kamenných obchodech, stejně jako na internetu. Výhodou ovšem je cashback ve výši 0,5 – 2%. Dostanete ho při každé platbě kartou v kamenné prodejně a ve vyšších tarifech (Premium, Elite) i z online platby. Cashback není nic převratného a nabízí ho také různé banky. Nicméně Wirex nabízí 0,5 – 2% z částky v jejich kryptoměně WXT, to je hlavní rozdíl a obrovský benefit. Tu si můžete kdykoliv proměnit na jakoukoliv jinou kryptoměnu BTC, ETH, apod. Poznáte to hlavně ve zhodnocování např. bitcoinu, který dlouhodobě roste neuvěřitelným tempem.

Pokud byste teď zaplatili kartou 20 000 Kč, dostanete cashback 100 Kč (plán Standard 0,5% cashback), tedy v přepočtu k aktuálnímu kurzu 0,000081 BTC. Za poslední rok se hodnota bitcoinu zvýšila o necelých 700 %. V přepočtu byste tak získali 0,000567 BTC, tedy 699 Kč. Na této jedné platbě byste vydělali/ušetřili 599 Kč. A to už stojí za vyzkoušení.

Získat bitcoiny s Wirex platební kartou

Vlastní kryptoměna WXT

Kromě zmíněných kryptoměn nabízí Wirex také vlastní kryptoměnu WXT (Wirex Token), která funguje na platformě Stellar. Rozhodně se nejedná o tak přelomovou kryptoměnu jako je BTC, každopádně vám Wirex dává dobré důvody WXT používat. Především jsou to nižší poplatky a vyšší cashback až 2% z utracené částky. Slevu na poplatky můžete díky používání WXT dostat až 100 %, takže ve výsledku žádné poplatky nezaplatíte a naopak ještě vyděláte na WXT kryptoměně. 

Poplatky Wirex

Určitě vás bude zajímat, jaké jsou se službou Wirex a samotnou kartou spojeny poplatky. Výhodou je fakt, že Wirex nemá žádné administrační poplatky. Nabízí celkem tři různé tarify, přičemž ten základní s názvem STANDARD, kde neplatíte žádné měsíční ani jiné poplatky, zcela ZDARMA. Výše cashback je 0,5% z každé platby u obchodníka. Vyšší, již placené tarify PREMIUM stojí £9.99 / měsíčně, kde máte cashback 1% jak u obchodníků, tak i při on-line nakupování. Nejvyšší tarif ELITE stojí £29.99 / měsíčně a cashback je 2%.

Směna měn je podle aktuálního, středového kurzu (mezibankovní směnné kurzy).

FAQ: Co vás nejčastěji o službě Wirex zajímá?

Ano, celá služba Wirex je vysoce zabezpečená podle moderních standardů online zabezpečení, a to nejen z pohledu online bankovnictví, ale také z pohledu zabezpečení kryptoměn.

Výhodou platební karty Wirex je, že ji můžete použít všude tam, kde se dá platit běžnou platební kartou. Wirex karta se chová stejně jako jakákoli jiná platební karta, ovšem navíc má mnoho výhod.

Karta samotná nestojí nic a bude vám doručena zdarma. Základní tarif Standard je ZDARMA, vyšší tarify  jsou zpoplatněné (nabízí více výhod) Premium £9.99 / měs.
a Elite £29.99 / měs.

Jednoduše převodem z klasického bankovního účtu, jiné kreditní karty, kryptoměnové peněženky a podobně.

Ano, a to zejména díky cashbacku, který nabízí. Ve výsledku totiž můžete i na cashbacku 0,5 – 2% z výše objednávky vydělat mnohem víc, pokud poroste kurz bitcoinu.