Přeskočit na obsah
Domů » Celý kryptoměnový svět v jedné aplikaci: co všechno umí Binance? 2. díl

Celý kryptoměnový svět v jedné aplikaci: co všechno umí Binance? 2. díl

Binance Visa Crypto Card

Kryptoměnárna Binance za poměrně krátkou dobu naprosto ovládla svět virtuálních měn. Z poměrně úspěšné burzy se vypracovala do nesmírně široké platformy, která nabízí, na co si vzpomenete. Jak na Binance směňovat, obchodovat nebo si půjčovat kryptoměny, jsme si pověděli v prvním díle našeho seriálu. Dnes se podíváme na další funkce, které kryptoměnový gigant nabízí.

BNB – vlastní kryptoměnový hvězda

Binance ale není jen burzovní gigant. Tato společnost se totiž rozhodla vstoupit do kryptoměnového světa i tím, že na trh uvedla vlastní virtuální měnu. Nese název Binance Coin (BNB) a aktuálně je dokonce třetí nejhodnotnější kryptoměnou vůbec. Výhodou pří používání BNB na Binance jsou především nižší poplatky. BNB je jakousi vstupenkou do ekosystému Binance. BNB se časem může ukázat i jako slušný udržitel hodnoty. Burza totiž plánuje takzvané spalování coinů. Jde o deflační princip, který má zajistit hodnotu virtuální měny i v budoucnu. To je ostatně oblast, kde se virtuální měny velmi odlišují od klasických měn, které se naopak postupem čase znehodnocují (inflace). BNB je palivem chytré sítě Binance Smart Chain.

Binance Smart Chain

Aby toho nebylo málo, nabízí burza Binance i takzvaná Smart Chain. Většina z nás už alespoň jednou slyšela slovo Ethereum. Aktuální kryptoměnová dvojka není jen digitálním platidlem, ale především také decentralizovanou platformou s velmi širokými možnostmi. O to samé se se svým Smart Chainem snaží i Binance. Protože však platformu provozuje burza, jen těžko ji můžeme nazývat decentralizovanou. Právě toto se zarytým zastáncům kryptoměn příliš nelíbí. To ale nic nemění na tom, že Smart Chain je velmi zajímavou platformou.

Umožňuje totiž vývojářům stavět na řešení od Binance další kryptoměnové projekty. Princip je podobný jako právě třeba na Ethereu nebo Cardanu. Předností Binance Smart Chain jsou především velmi rychlé a levné transakce. V tomto ohledu konkuruje Smart Chain zejména Ethereu. Mezi známé projekty na Binance Smart Chain patří třeba Pancake Swap, což je decentralizovaná směnárna konkurující Uniswapu na Ethereu, nebo třeba projekt 1INCH. Binance tedy vytvořil svůj vlastní kryptoměnový svět.

Binance Market

Binance Visa karta

Ještě před třemi lety bylo placení kryptoměnami u běžných obchodníků velmi komplikované. To už dnes neplatí. I ty nejpoužívanější platební brány dnes umožňují platbu kryptem a Bitcoin si můžete koupit, byť zprostředkovaně, třeba přes Revolut nebo PayPal. Ani v tomto ohledu Binance nezůstává pozadu. Společnost naopak představila vlastní platební Visa kartu. Ta umožňuje velmi jednoduchou směnu kryptoměn za klasickou měnu, takže s kryptoměnovou kartou zaplatíte klidně i za nákup v Lidlu. Karta jako zůstatek dostupný pro nákupu používá souhrn všech prostředků na vašem účtu s tím, že je spotřebovává v předem daném pořadí. Nejprve vlastní coiny BNB a BUSD a pak až Bitcoin a další.

Na Binance se můžete vyřídit jak virtuální, tak také fyzickou platební kartu, která vám přijde poštou domů cca během týdne. Limit pro virtuální kartu činí 870 eur a pro fyzickou pak až 8 700 eur. Z bankomatu pak můžete vybírat do částky 290 eur a poplatky za transakci se pohybují okolo jednoho procenta.

Binance Crypto Visa Card

Další služby

Pod hlavičku Binance patří také softwarová peněženka Trust, která podporuje stovky kryptoměn a co se zabezpečení týče, patří mezi nejbezpečnější na trhu. Stále je ale potřeba pamatovat na to, že jde o softwarovou peněženku. Pokud v kryptoměnách držíte větší objem prostředků, rozhodně je lepší porohlédnout se po hardwarové peněžence.

Kdo alespoň trochu sleduje kryptoměny, nejspíše už zavítal na web CoinMarketCap. Jde o web, který sleduje aktuální ceny kryptoměn napříč burzami. Také tento projekt aktuálně patří pod Binance.

Často kladené dotazy:

Poplatky na Binance se pohybují okolo 0,1 %. V případě nákupu platební kartou je poplatek 0,5 %. Zpoplatněny jsou i výběry. Prostřednictvím platební karty je to 1 %. SEPA výběr stojí 0,8 EUR a výběr pomocí SWIFT stojí 30 dolarů.

Na rozdíl od většiny burz je na Binance možné obchodovat i bez ověření identity (KYC). To platí, pokud hodnota vašich obchodů nepřesáhne 1 BTC. Poté je potřeba ověření provést. Například pomocí občanského nebo řidičského průkazu.

Aktuálně je na Binance možné obchodovat s okolo 180 virtuálními měnami. Rychle ovšem přibývají nové. Binance totiž nemá nijak přísné podmínky listování. Dostat se zde tak může prakticky každá kryptoměna.

BNB je kryptoměna, za kterou stojí samotná směnárna Binance. V roce 2021 jde o jednu z nejvýznamnějších kryptoměn vůbec. BNB není možné těžit. Mince naopak budou postupem času ubývat.